imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Víte, kolik je v USA aktivních iPhonů?


Dopředu vám mohu říci, že celá hromada. Navíc se jejich počet neustále zvyšuje, což není na trhu, který se pravidelně potýká se stagnací, vůbec špatný výsledek.

Samozřejmě i zde lze pociťovat znaky poklesu. Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) zkoumali, kolik je v USA aktivních iPhonů. Výsledkem je opravdu vysoké číslo. Přesněji řečeno:

181 milionů jednotek.

To je o 5 milionů víc než v předchozím kvartálu a Apple tak zaznamenal zhruba 3% růst na svém nejdůležitějším trhu. Loňský rok v tu samou dobu operovalo 159 milionů jednotek, tudíž za celý rok se jedná o nárůst o 14 % a v Cupertinu tak mohou otvírat šampaňské.

Nicméně ne hned Krug Clos d’Ambonnay 1995, ale spíše něco jako Bohemku, jelikož tato čísla nejsou tak hezká jako z let 2016 a 2017, kdy byl nárůst 17% a 4% čtvrtletně. Pokud ovšem vezmeme v potaz, že trh už několik let stagnuje, nejedná se o zas tak malý úspěch.

Navíc není v průzkumu zahrnut nejnovější iPhone XR s příznivým poměrem cena/výkon. Ostatní modely včetně XS, XS Max, 8, 8 Plus a X ve statistice ovšem zahrnuty jsou. Ty tvoří 25 % z celkových 180 milionů, z toho tvoří 2 miliony iPhony XS a XS Max, které se prodávají deset dní z daného čtvrtletí.

Podobné statistiky od dalších společností budou v nesmírně důležité v budoucnu, jelikož Apple nebude podle vlastních slov nadále publikovat počet prodaných iPhonů podle modelu. Z tohoto důvodu budeme moci spoléhat pouze na neoficiální statistiky podobných společností.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!