imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

výřez

Vlajková loď se staví proti 4 roky starému iPhonu


Začněme hádankou: jaký výrobce porovnává svou nejnovější vlajkovou loď s téměř 4 roky starým iPhonem 6? Ještě než začnete tipovat, pořádně si svou odpověď rozmyslete…

Nejdříve musíme zmínit, že naprosto akceptujeme, pokud konkurence v reklamách kritizuje Apple. iPhony nejsou žádná všemocná zařízení a jako taková mají své výhody a nevýhody. V rámci konkurenčního boje je pak samozřejmé zdůraznit nevýhody a porovnat je s výhodami vlastního řešení. Není to nic neobvyklého.

Jestliže ovšem reklama vypadá nějak následovně, je to spíše trapné…

Samsung se ve své nejnovější reklamě snaží přesvědčit majitele iPhonů k přechodu na Samsung. Apple dělá to samé, akorát se nezaměřuje pouze na jednu značku nebo zařízení. Doposud žádný problém. Nicméně v pouhé 1 minutě podal Samsung hned několik nepravdivých informací.

Začněme absurdním faktem, že reklama porovnává Samsung Galaxy S9 představený v březnu 2018 proti iPhonu 6 představenému v září 2014. Telefony tedy dělí více než 3,5 roku.

Chápeme, že ho nemohou porovnávat s iPhonem X, protože ten v benchmarcích vlajkovou loď Samsungu poráží, ale srovnávat ho s iPhonem 6 je vážně k smíchu. Vážně není chyba Applu, že nejlepší zařízení konkurence je zřejmě na úrovni 4 roky starého telefonu.

iphone 6

Kromě toho je v reklamě vidět další řada nepřesností. Žena na letišti a v letadle používá opravdu pomalé zařízení. To ještě podporuje střih. Nicméně pokud jste v poslední době drželi iPhone 6 v ruce, určitě víte, že rozhodně tak pomalý není (maximálně pokud má nějaké hardwarové problémy). Zobrazené reakce bychom věřili spíše u iPhonu 4S.

A samozřejmě lze vidět malinký popisek „Screen images simulated“, pokud jste si ho vůbec stihli všimnout. To znamená, že Samsung iPhone 6 ve videu schválně zpomalil a nezobrazuje opravdové použití.

Když už ženu pomalý telefon přestane bavit, zastaví se v Apple Storu pro nějaké řešení. Nepříjemný zaměstnanec jí sdělí, že si může vypnout správu výkonu a očekávat neočekávaná vypnutí, nebo si může koupit nový telefon. Akorát zapomněl na jedno fungující a levnější řešení, výměnu baterie.

iphone 6

Při odchodu z obchodu si lze povšimnout muže s dítětem v náruči s účesem ve stylu ostrůvku iPhonu X. V tomto případě uznáváme, že se jedná o jediný vtipnější moment celé reklamy.

Ta samozřejmě končí nákupem nového S9 a širokým úsměvem na tváři.

Samsung s tímto výtvorem šlápl opravdu vedle. Navíc v podstatě zdůrazňuje nejsilnější stránku Applu, že i starší zařízení dostávají aktualizace na nejnovější systém. Samsung by se měl nad svým přístupem vážně zamyslet.

V této formě si zaslouží akorát solidní facepalm…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.