imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Vlogy míří na Instagram – „IGTV“ přijde zítra


Instagram stále neubírá z obrátek, přichází další nová funkce. Služba, jež původně vznikla pro sdílení fotek, zesiluje své zaměření na videoobsah. Novinka, která přijde v nadcházejících dnech, bude podobná malému kanálu na YouTube.

Když teď na Instagramu něco hledáte, služba vám vypíše jak fotky, tak krátká videa, jež by mohla sedět vašemu přání. Zde na řadu přichází IGTV, která obsah služby přiblíží hlavnímu zaměření YouTube. IGTV poskytne tvůrčí prostor a umožní uživatelům, aby se rozhodli, co se z nové služby stane.

V současnosti řadí algoritmy Facebooku a Instagramu videa nad obrázky, což se nemusí změnit, jestliže se IGTV dočká dostatečně vřelého přijetí od uživatelů. Dokonce se z novinky může časem stát samostatná aplikace.

IGTV má ulehčit život influencerům, pomocí novinky totiž mohou lépe pracovat se svými fanoušky. Formát se nemá blížit obsahu z HBO nebo Netflixu, spíše očekávejme obsah známý ze sociálních sítí a YouTube. Videa budou moci přesáhnout 60 sekund, dosavadní informace mluví o možnosti nahrávat videa o délce až jedné hodiny. Očekává se, že IGTV odstartuje již zítra.

Zdroj: TechCrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.