imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vše, co očekáváme od nového iPadu Pro


Super tenké rámečky, podpora externího displeje, procesor A12X a další…

Jak se blíží konec roku a Vánoce, druhá Keynote letošního podzimu je čím dál tím jistější. Očekáváme uvedení vylepšeného Macu a iPadu Pro. Nad všemi důvody pro modernizaci stolního počítače Applu jsme se již zamýšleli. Nyní vám přinášíme naše vlastní rendery nového iPadu Pro.

Minulý týden byl plný zpráv o iPadu Pro. Najednou přišla zpráva od uživatele K1l1m6n:

Nazdar! Rendery od MacRumors jsou otřesný. Tak jsem udělal něco speciálně pro vás!

Posbírali jsme veškeré informace od Ramba, Gurmana a Kua a vytvořili vzhled nového iPadu Pro.

Kuo tvrdí, že Apple pracuje hned na dvou nových iPadech Pro o stejné velikosti jako verze z roku 2017. Apple rozměry pravděpodobně měnit nebude a stejný by měl zůstat také poměr stran. Bezrámečkový design by ale měl kopírovat vzor iPhonu X. To může znamenat konec tlačítka Home, jelikož ovládání gesty z iOS 12 je dostupné i pro iPady.

Rámečky by mohly být mnohem užší (očekáváme něco kolem 6 mm). Výřez by mohl chybět úplně, jelikož na horní straně je dost místa pro všechny senzory i fotoaparát pro Face ID. Když už jsme u Face ID, mohl by na něm Apple trochu zapracovat. Odemykání by mohlo fungovat z více směrů, například při používání iPadu na šířku.

Jelikož všichni očekávají ultra tenký iPad, je téměř jisté, že na zádech nebude žádné sklo. Počítáme ale s proužky pro anténu jako měl iPhone 7 s „old school“ zaoblenými rohy. Fotoaparát by mohl být implementovaný z iPhonu XS a iPhonu XR a Smart Connector by se mohl přesunout dozadu.

 

Přesné rozměry zařízení by měly být 178,52 x 247,64 mm s tloušťkou 5,86 mm v případě menšího tabletu. To znamená o 0,2 mm tenčí než aktuální 10,5” iPad Pro. Větší 12,9” verze by měla měřit 215 x 280,66 mm. Rámečky obou zařízení by měly dosahovat 6 mm.

Největší otázkou nových iPadů Pro jsou konektory. Podle mnoha zdrojů by se mohlo jednat o první zařízení Applu s podporou USB-C. Rambo tvrdí, že USB-C konektor by přinesl podporu 4K HDR propojením externích displejů. I když by to do nejnovější vize Applu sedělo, časem bychom vsadili na bezdrátová řešení.

Změnou by mohlo být odstranění 3,5mm jacku, které zpochybňuje USB-C konektor. Dočká se výběr Applu kompletně bezdrátového přístupu?

Bezdrátového nabíjení se pravděpodobně nedočkáme, ale 120Hz OLED displej je pravděpodobnější. Ten by mohl předpovídat také cenovku. Takové zařízení by se prodávalo za poměrně dost peněz, na druhou stranu by se mohlo jednat o první zařízení s OLED displejem takové velikosti. Znamenalo by to obrovský krok kupředu, z pohledu podání barev i úspory energie.

V rámci energetické úspory musíme zmínit i procesor, který by mohl vystupovat pod názvem A12X. Inteligentní řešení úspory baterie A12 Bionic spojené s výkonem 8jádrového Neurálního Enginu do výkonného monstra.

A konečně AirPencil s podporou NFC, stejně jako v případě AirPods.

Přesné datum vydání nového iPadu známo není, možná bychom si ale na jedno vsadili…

Použité rendery jsou prací Viktora Kádára aka K1l1m6n. Pokud se vám jeho práce líbí, podívejte se na jeho předchozí koncept MacBooku Pro, který vytvořil na základě vašich připomínek. Pro jeho další práci ho můžete sledovat na Behance a Instagramu. Nezapomínejte číst také iMagazín, na kterém se brzy dočkáte dalšího podobného obsahu.

Zdroj: Macworld, MacRumors, 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!