imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

face id

Všechny letošní iPhony budou zřejmě podporovat Face ID


Společnost Finisar, která vyrábí důležité součástky pro rozpoznávací modul Applu, začala rozšiřovat své kapacity. Podle analytiků je to zejména z důvodu rozšíření Face ID pro všechny nadcházející iPhony.

Gene Muster, analytik pro Loup Ventures, který je známý dobrou informovaností o produktech Applu, očekává v druhém pololetí obrovský skok příjmů společnosti Finisar. Společnost je hlavním dodavatelem součástek pro Face ID a její vedení naznačilo plán rozšířit výrobní kapacity.

face id

Společnost se zabývá technologií pro určování hloubky skenováním objektu. Na této technologii funguje Face ID a kromě iPhonu ji bude příští rok zahrnovat několik dalších chytrých telefonů. Technologie by se nicméně dala využít také například pro autonomní automobily.

Společnost bude nyní vyrábět na dalších 65000 metrech čtverečních. Značnou měrou se na tom podílí Apple a jeho štědrý „dar“ ve výši 390 milionů dolarů. Může se to zdát moc, nicméně nesmíme zapomínat, že se stále jedná o novou technologii, která už je nicméně zásadní pro iPhony a stále se může stát základem spousty nových funkcí.

face id

Novinka dále podporuje tvrzení analytika KGI Ming-Chi Kuoa, který předpovídá tři telefony podobné iPhonu X s různou velikostí. Pokud se tyto zprávy potvrdí, mohlo by se jednat o konec skenování otisku prstů. Podle některých zpráv bude Face ID podporovat dokonce také iPad Pro.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!