imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Výběr skvělých aplikací pro Apple Watch


Noční oblohou

Hvězdy na noční obloze udivovaly lidstvo už od nepaměti. Proto nepřekvapí, že se aplikace mapující souhvězdí drží v popředí zájmu i na mobilních telefonech. A nejen na nich, populární aplikace Night Sky Lite nově přidává i podporu pro Apple Watch. Na hodinkách tak můžete vidět souhvězdí ve vašem okolí i sledovat měsíční fáze.

01

Aplikace: Night Sky Light
Autor: iCandi Apps
Cena: zdarma

Chodcův průvodce

Krokoměr vestavěný v Apple Watch sice počítá kroky, k absolutní přesnosti má však hodně daleko. Proto profesionální sledovače pohybu používají pro přesné určení vzdáleností satelity systému GPS. Stejnou funkcionalitu propůjčí vašim hodinkám aplikace Walkmeter GPS Pedometer, která využívá konektivity připojeného telefonu.

02

Walkmeter GPS Pedometer
Abvio
zdarma

Shoďte to!

Apple Watch sice obsahují aplikaci sledující váš pohyb, to však není žádnou překážkou tomu, abyste použili pro snížení své váhy také aplikaci třetí strany. Tak například aplikace Lose It! pečlivě počítá vaše kalorie a snaží se tak pomoci správnému spalování tuků. A také hlídá, abyste správně jedli, a k jídlu vás dokonce ve správný čas nutí. Zkrátka proč se ke štíhlosti neprojíst?

03

Lose It!
FitNow
zdarma (poté roční předplatné)

Pozor na finance

Od nepaměti si hlídám osobní i rodinné finance a výdaje. Už je ovšem nemusím zapisovat do excelové tabulky jako kdysi. Kdepak, mám přece na ruce Apple Watch a v nich aplikaci Pennies. Díky ní mám přehled, kolik jsem kdy a kde utratil za tu kterou věc, kolik ještě utratit můžu a jak si stojím v porovnání s předchozím měsícem.

04

Pennies
Emile Bennett
4,99 EUR

Závity, točte se!

Apple Watch na zápěstí jsou skvělým prostředkem k dočasnému zabavení všude tam, kde alespoň chvíli čekáte. Na autobus, na jídlo nebo u lékaře. A víte, že v takové chvíli nemusíte jen hrát hloupoučké hříčky, ale i cvičit svůj mozek? Jeho procvičování slibuje aplikace Brainess, která nově začala podporovat i malé displeje jablečných hodinek.

05

Brainess – Train your Brain
Raffaele D’Amato
0,99 EUR

Prvotřídní tlumočník

Tuto aplikaci vám doporučuju i přesto, že neumí česky. Ale pokud rozumíte alespoň trochu anglicky, německy nebo třeba španělsky, budete ji na svých cestách milovat. Jde snad o nejlepšího tlumočníka, kterého jsem zatím vyzkoušel. Stačí jen zapnout na hodinkách poslech v některém z podporovaných jazyků a hned uvidíte překlad do jazyka jiného – tedy takového, kterému rozumíte.

06

Microsoft Translator
Microsoft Corporation
zdarma

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!