imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak vyčistit mezipaměť v Safari pro Mac


Internetový prohlížeč od Applu umožňuje svým uživatelům vyčistit mezipaměť bez potřeby mazat jakýkoliv další data. Na vašem zařízení tak zůstanou beze změny historie, vyhledávání či cookies. Navíc lze celý úkon udělat jedním kliknutím, pojďme se na to podívat!

Během webového vývoje, při tvorbě jakýchkoliv online platforem nebo dalšího obsahu, slouží vyprazdňování mezipaměti často jako záchranný kruh. Díky tomu můžeme prohlížeč přinutit, aby ze serveru stáhnul nová data. Jde o užitečnou pomůcku i ve chvíli, kdy se nám zdá Safari příliš pomalé, případně když pracuje nestandardně. V takové chvíli je nejvyšší čas vynést odpadky.

Mezipaměť lze pročistit dvěma způsoby – cache můžeme přímo smazat během používání Safari, případně klávesovou zkratkou. Ve druhém případě se macOS stará různě při čištění dat u specifické stránky a u celého Safari.

  1. Otevřete menu Safari.
  2. Zvolte menu Vývojář (Předvolby > Pokročilé > „Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář“).
  3. V libovolném okně Safari otevřete menu Vývojář a zvolte Vyprázdnit mezipaměti.

K nastavení se navíc můžeme dostat i klávesovou zkratkou bez toho, abychom museli pokaždé rozklikávat nabídku. Stačí stisknout kombinaci „Command+Option+E“. Nehledejte žádné upozornění nebo jinou zprávu – po použití zkratky se během několika sekund mezipaměť smaže. Je také možné smazat jen cache u konkrétní stránky, a to pomocí Shift+Kliknutí na tlačítko aktualizovat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.