imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11.2.5

Vydána aktualizace iOS 11.2.5


Od poslední aktualizace uplynuly pouhé dva týdny. Desátá aktualizace iOS 11 dostala označení 11.2.5. Nejnovější verze zahrnuje podporu HomePodu, novou funkci Siri a opravu chyb.

Po oficiálním vydání iOS 11 bylo bohužel s novým systémem několik problémů. Některé hovory nešly připojit, jindy se nezobrazovalo telefonní číslo volajícího. Od té doby Apple spoustu chyb opravil. Nyní přichází verze 11.2.5.

ios 11.2.1

Jde o relativně velkou aktualizaci, ale stejně jako vždy závisí její velikost na konkrétním zařízení a pohybuje se někde mezi 100-200 MB.

Apple se k aktualizaci vyjádřil následovně:

iOS 11.2.5 přináší podporu HomePodu a představuje funkci Siri pro čtení zpráv (USA, VB a Austrálie). Aktualizace zahrnuje také opravu chyb a vylepšení.

Podpora HomePodu

  • Nastavení a automatické převedení Apple ID, Apple Music, Siri a Wi-Fi do HomePodu.

Siri News

  • Siri umí nyní číst novinky, stačí se zeptat: „Hey Siri, play the news“. Ptát se můžete i na novinky určitého typu, například sport, obchod nebo hudba.

Ostatní vylepšení a opravy

  • Oprava chyby, při které mohla aplikace Phone zobrazit nekompletní informace v historii hovorů.
  • Oprava chyby, která způsobovala zmizení notifikací Mail z Exchange účtů z Lock Screenu při odemykání iPhonu X pomocí Face ID.
  • Oprava chyby, kvůli které mohla být občas konverzace dočasně špatně seřazena.
  • Oprava chyby v CarPlay, kvůli které nereagovalo ovládání Now Playing po několika změnách skladby.
  • Přidána možnost pro VoiceOver oznamovat přehrávané zařízení a stav baterie AirPodu.
ios 11.2.1

Své zařízení můžete aktualizovat v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Jestliže váš telefon či iPad nezobrazují novou verzi, chyba je na straně vašeho beta profilu. Odstraňte z něj své zařízení a pokračujte dále.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 11.2.5 je dostupná pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. gen.

ios 11.2.1

Kromě aktualizace iOS vydal Apple také aktualizovanou verzi tvOS 11.2.5 a watchOS 4.2.2 . Obě aktualizace přináší vylepšení výkonu a opravu chyb. macOS High Sierra 10.13.3 taktéž vylepšuje výkon a navíc opravuje chybu v Message.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.