imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Vydána aktualizace iOS 11.3.1


Přesně měsíc po vydání iOS 11.3 a příchodu nového iPadu vyšel v pořadí již třináctý update iOS 11, tentokrát na verzi iOS 11.3.1.

Vedle klasického zlepšení výkonu a odstranění chyb řeší update i jeden závažný problém, jenž se objevil s verzí 11.3. Telefony iPhone 8, které byly opraveny v neoficiálních servisech, totiž po opravě často přicházely o funkčnost dotykové vrstvy displeje.

Velikost aktualizace se pohybuje v rozmezí od 35 do 100 MB v závislosti na vašem zařízení.

Apple k updatu říká následující:

iOS 11.4 přináší souběžné ozvučení více místností s AirPlay 2, podporu pro stereofonní páry HomePodů, zprávy na iCloudu, opravy chyb a další vylepšení.

Poznámka: Neoriginální náhradní displeje mohou zhoršit vizuální kvalitu a nemusí fungovat správně. Applem certifikované náhradní displeje jsou využívány u důvěryhodných partnerů, kteří využívají originální součástky Apple. Pro více informací navštivte support.apple.com.

Své zařízení můžete aktualizovat v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Jestliže váš telefon či iPad nezobrazují novou verzi, chyba je na straně vašeho beta profilu. Odstraňte z něj své zařízení a pokračujte dále.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 11.3.1 je dostupný pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. gen.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.