imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11.4.1

Vydána aktualizace iOS 11.4.1


Dorazila aktualizace iOS 11.4.1, další oficiální verze iOS 11. Před příchodem iOS 12 nelze očekávat žádné světoborné inovace, ale spíše opravu chyb.

Velikost aktualizace činí 200-300 MB v závislosti na zařízení.

ios 11.4.1

Apple se k aktualizaci vyjádřil následovně:

iOS 11.4.1 zahrnuje opravu chyb a vylepšuje zabezpečení iPhonu a iPadu:

  • opravuje chybu, která zamezovala zjistit poslední známou polohu AirPods přes funkci Najít Můj iPhone,
  • vylepšuje spolehlivost synchronizace e-mailů, kontaktů a poznámek s účty Exchange.

Více informací o bezpečnostních aktualizacích Applu naleznete zde.

ios 11.4.1

Své zařízení můžete aktualizovat v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Jako vždy vyšly kromě iOS 11 aktualizace také pro ostatní systémy. Po krátkém zdržení jsme se dočkali aktualizace také macOS, který nyní podporuje AirPlay 2. Aktualizovat můžete také watchOS, tvOS a HomePod.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 11.4.1 je dostupný pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad 6.gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 2017, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 10,5″, iPad Pro 12,9″ (obě generace), iPod touch 6. gen.

ios 11.4.1
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.