imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vydána pátá veřejná beta iOS 11.2


Uplynul přibližně týden od chvíle, kdy Apple vydal poslední sadu veřejných bet svých systémů. Dnes je tu další, vy tak můžete otestovat nové verze iOS, macOS a tvOS.

Od oficiálního vydání iOS 11 uplynuly zhruba dva měsíce. Nový systém přinesl kromě nových funkcí také řadu chyb, nicméně v iOS 11.1 byly všechny velké chyby odstraněny a bety 11.2 dolaďují poslední mouchy.

Podle bety pro vývojáře můžeme říct, že jde tentokrát o menší balíček. Jde hlavně o opravy chyb a drobný vývoj. Velikost se mění v závislosti na zařízení, jde však o přibližně 50 MB.

Náš článek aktualizujeme hned, jakmile budeme mít detailní informace o updatu.

O iOS 11 už jsme mluvili několikrát, máme tu Dock speciálně pro iPady, nové Ovládací centrum. Nechybí ani řada užitečných funkcí, jako třeba klávesnice pro ovládání jednou rukousdílení WiFi či automatické nastavení nového zařízení. Jestliže update nainstalujete, nečeká vás pravděpodobně žádné velké překvapení, ty nejzávažnější chyby již byly vyřešeny.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

Aktualizace iOS 11.2 je dostupná pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 5. gen. iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, 6. gen. iPod touch.

Jako obvykle dorazila pátá beta i pro tvOS 11.2 a macOS 10.13.2. Vypadá to ale, že watchOS 4.2 se tentokrát bety nedočkal.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.