imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11.2

Vydána třetí veřejná beta iOS 11.2


Máme tu úterý a to v poslední době znamená novou beta verzi OS. Dnešek není výjimkou a tak můžete otestovat nové verze iOS, macOS, watchOS a tvOS. Změny jsou následující.

Od oficiálního vydání iOS 11 uplynuly zhruba dva měsíce. Nový systém přinesl kromě nových funkcí také řadu chyb, nicméně v iOS 11.1 byly všechny velké chyby odstraněny a bety 11.2 dolaďují poslední mouchy.

iphone x

Co je nového:

  • iPhone X: ikony v pravém horním rohu na Lock Screen mají nově naspodu čáru, která naznačuje dostupnost Control Center.
  • Při prvním vypnutí/zapnutí wifi nebo Bluetooth přes Control Center vyskočí upozornění, které vás bude informovat o změněném chování tlačítek.
  • Pokud dojde k opravdovému vypnutí wifi nebo Bluetooth, ikona v Control Center zbělá.
  • Apple Pay Cash je aktivováno s příjemnou animací ve Wallet. Proběhla integrace do iMessage a Kontaktů. Funkce je ovšem dostupná pouze v některých zemích.

O iOS 11 už jsme mluvili několikrát, máme tu Dock speciálně pro iPady, nové Ovládací centrum. Nechybí ani řada užitečných funkcí, jako třeba klávesnice pro ovládání jednou rukou, sdílení WiFi či automatické nastavení nového zařízení. Jestliže update nainstalujete, nečeká vás pravděpodobně žádné velké překvapení, ty nejzávažnější chyby již byly vyřešeny.

ipad

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

Aktualizace iOS 11.2 je dostupná pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 5. gen. iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, 6. gen. iPod touch.

ios 11

Poté, co se veřejné bety dočkal iOS, přišly i veřejné bety watchOS 4.2 a tvOS 11.2.

watchOS 4.2

Nová verze systému obsahuje několik oprav chyb a zlepšení výkonu. watchOS 4.2 je dostupný pro všechny Apple Watch, jež jsou v programu betatestování.

apple watch

tvOS 11.2

Tato verze řeší problém s omezením 4K HDR, o němž jsme nedávno psali. V kostce – některá zařízení podporují barevné nastavení Dolby Vision na nižších obnovovacích frekvencích. Apple TV 4K s tvOS 11.1 automaticky používal vyšší frekvence s horšími barvami (HDR). Tímto updatem Apple umožňuje uživateli, aby si vybral, kterou variantu chce.

apple tv

tvOS 11.2 je dostupný pro Apple TV 4K a čtvrtou generaci Apple TV pro ty, kteří jsou v programu betatestování.

macOS 10.13.2

Třetí veřejná beta macOS přináší standardní věci. Kromě opravy chyb vylepšuje také výkon.

macOS High Sierra 10.13.2 je komptaibilní s násleujícími Macy:

  • MacBook Pro – 2010 a novější
  • MacBook – 2009 a novější
  • MacBook Air – 2010 a novější
  • iMac – late 2009 a novější
  • Mac Mini – 2010 a novější
  • Mac Pro – 2010 a novější
macbook
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.