imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11.2.6

Vydána verze iOS 11.2.6 – doporučujeme aktualizovat!


Od poslední aktualizace uplynul téměř měsíc. Verze 11.2.6. opravuje hlavně chyby v systému a je tedy více než doporučená.

Po oficiálním vydání iOS 11 bylo bohužel s novým systémem několik problémů. Některé hovory nešly připojit, jindy se nezobrazovalo telefonní číslo volajícího. Od té doby Apple spoustu chyb opravil. Nyní přichází verze 11.2.6.

ios 11.2.1

Jde o relativně malou aktualizaci, ale stejně jako vždy závisí její velikost na konkrétním zařízení a pohybuje se někde mezi 20-50 MB.

Apple se k aktualizaci vyjádřil následovně:

iOS 11.2.6 opravuje chyby v iPhonu a iPadu:

  • Oprava chyby, při které mohly určité sekvence znaků vyvolat pád aplikací.
  • Oprava chyby, která v určitých případech znemožňovala připojení aplikací k externím příslušenstvím.

„Určité sekvence znaků“ zde představují chybu programovacího jazyka Telugu, která dokázala zaseknout chatovací služby na macOS a iOS a dokonce i v aplikacích třetích stran. Dokonce mohlo dojít k zamrznutí celého zařízení, které se muselo následně vynuceně rstartovat. Z tohoto důvodu všem uživatelům důrazně doporučujeme své zařízení bezprodleně aktualizovat. Někteří vtipálkové totiž stále mohou tuto sekvenci přeposílat.

ios 11.2.1

Své zařízení můžete aktualizovat v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Jestliže váš telefon či iPad nezobrazují novou verzi, chyba je na straně vašeho beta profilu. Odstraňte z něj své zařízení a pokračujte dále.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 11.2.6 je dostupná pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. gen.

ios 11.2.1

Kromě aktualizace iOS vydal Apple také aktualizovanou verzi tvOS 11.2.6 a watchOS 4.2.3. Obě aktualizace přináší vylepšení výkonu a opravu chyb. Výše zmíněnou chybu opravuje také macOS High Sierra 10.13.3.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.