imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyhlazuje čelní fotoaparát iPhonu XS vaši pleť?


Apple se pravděpodobně vydal po cestě, která je velmi oblíbená zejména v Asii, tedy zkrášlovat obličej při selfies. Nebo to jen trochu přehnaly chytré algoritmy?

Na Redditu se objevila vlna uživatelů, kteří si stěžují, že iPhone XS a iPhone XS Max pořizují při focení porcelánové tvářičky dítěte místo mužné zarostlé tváře pokryté vráskami.

Popravdě ale není situace vůbec tak vážná, ačkoliv několik testů skutečně potvrdilo, že nové iPhony aplikují na fotografie softwarové vyhlazování. V iPhonu X se nic takového nekonalo a jedná se tak o úplně nový fenomén. Jediným problémem na tom je, že se nám nedaří najít vypínač této funkce a získat tak zpět naše mužné selfies.

Mnozí podezírají nějaký efekt krásy, což není v dnešní době nic nového, zejména v případě asijských výrobců telefonů. Od Applu uživatelé ale něco takového asi neočekávali. Nakonec se nicméně přišlo na to, že jde přeci jen o něco jiného.

Efekt se týká selfies pořízených při špatných světelných podmínkách. Při dostatečném světle se efekt neaplikuje, nebo jen lehce. Může se tedy jednat o nové strojové učení a umělou inteligenci a trochu přehnanou redukci šumu. Jedná se tedy o softwarový problémek, který lze během krátké doby vyřešit.

Do té doby by měl Apple pamatovat na jedno:

Nikdy to s efektem krásy moc nepřehánět.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.