imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyhledávání obrázků pomocí těla


Google odhalil, k čemu může být dobré pózování před prohlížečem. Například pro vyhledávání obrázků. Strojové učení nebylo nikdy tak zábavné.

Před pár měsíci jsme se nechali unést při testování experimentálního pózování u prohlížeče od Googlu. Nežasli jsme ovšem nad krásnou platformou nebo nad možnostmi využití, ale spíše nad samotnou technologií. Google nyní ukazuje, jak jednoduše vyzkoušet zábavnou funkci pro kouzlo strojového učení.

Dámy a pánové, ve videu níže se můžete podívat, jak celá věc funguje:

Hledat obrázky na základě jiných obrázků může být vskutku užitečné. Vyhledat můžete například podobné barvy, odstíny, formáty nebo velikost. Když ovšem hledáte na základě vlastních póz, o páteční zábavu může být postaráno.

Move Mirror, experiment umělé inteligence představený včera, je založen na tom samém PoseNetu, o kterém jsme se bavili výše. Experiment využívá pro vyhledávání obrázků daných póz, u kterých vyhodnocuje celkem 17 různých částí těla včetně ramen, kotníků a boků. Pozice se poté porovná s databází obrázků, ze které algoritmus vyhledá nejpřesnější shodu.

K vyzkoušení vám přitom stačí pouze webová kamera a Google Chrome, přes který již jen klikněte na tento odkaz. Z výsledků si dokonce můžete vytvořit i GIF.

Neváhejte se funkci vyzkoušet a být tak účastníkem technologického vývoje.

Zdroj: CNET

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.