imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Výjimečné fotografie z iPhonu zachycující běžné osoby


Při cestování se často setkáváme s celou řadou neznámých tváří. Dina Alfasiová při svých cestách do práce vytáhne svůj iPhone a tyto tváře dokumentuje.

Při cestování hromadnými prostředky panuje vždy určité napětí, jelikož se dostáváme s cizími lidmi do blízkého kontaktu, do kterého se většinou dostáváme pouze s našimi blízkými.

Většina lidí na tyto nepříjemné situace reaguje tak, jako by cizinci vůbec neexistovali. Ponoří se do svých telefonů, knih, časopisů nebo jen prostě civí do prázdna. Jde o naprosto pochopitelnou lidskou reakci v uměle vytvořené sociální situaci. Dina Alfasiová, amatérská fotografka z Izraele, si ovšem usmyslela, že by bylo zábavné tyto trapné situace využít a začala lidi kolem sebe sledovat.

Dina Alfasiová

Zajímavé tváře pak začala ihned fotit na svůj iPhone. Fotografování na telefon je v takových chvílích příhodné, jelikož v ruce drží telefon spoustu lidí a na první pohled nemusí být vidět, že vás osoba vedle skutečnosti fotí. Vznikají tak přirozené fotografie zachycující spontánní momenty.

Na některé výtvory Alfasiové se můžete podívat níže. Některé z nich byly dokonce oceněny profesionální porotou.

 

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.