imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Výměna baterie v servisních centrech iSTYLE


Baterii u svého iPhonu si můžete nechat vyměnit i v servisech iSTYLE. U zařízení, která splňuji záruční podmínky, je tato služba bezplatná, v ostatních případech za 840 Kč.

Před několika týdny se internet zaplavil informacemi o tom, že Apple zpomaluje software iPhonu, aby zaručil lepší uživatelský zážitek a prodloužil životnost zařízení. Je pro to několik důvodů, hlavním z nich je ale pochopitelně opotřebování baterie – když se její stav dostane ke kritické hranici, telefon by se mohl neočekávaně vypínat. Tento problém bude vyřešen softwarovým zásahem v některém z následujících update. Detailnější info o tomto lze nalézt na stránkách výrobce (v angličtině).

V souvislosti s tím nabízí Apple zlevněnou výměnu baterie u svých telefonů, u kterých nelze opravu provést záručně. Stačí navštívit oficiální servisy, kde pak výměna proběhne za zásadně nižší cenu, než tomu bylo dříve.

Snížená cena se týká modelů:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone SE

Nyní výměna opotřebované baterie vyjde jen na 840 Kč. Pro srovnání, dříve tento úkon v autorizovaném servisu vyšel na 2 260 Kč.

Pokud je navíc zařízení v záruce, výměna baterie je provedena bezplatně. Podmínkou je, že splňuje standardní záruční podmínky, telefon tak nesmí být mechanicky poškozen, případně zasažen kapalinou a musí obsahovat originální klíčové díly, zejména samotnou baterii. Nadměrné poškození všeobecně znemožňuje samotnou opravu, v takových případech je nutné toto poškození vyřešit jako první.

Všem zákazníkům před předáním k opravě doporučujeme zálohovat data, v některých případech je nutné zařízení uvést do továrního nastavení, čímž jsou veškerá data smazána. Dále je nutné deaktivovat funkci Find My iPhone, a to pro případ, že by výměna baterie nepomohla a bylo by potřeba opravu řešit výměnou celého zařízení za bezvadný kus. Důležité je také odstranit ze zařízení ochranné prvky, jako obal a ochranné sklo, ale také nalepovací platební karty a podobné doplňky.

Doba opravy se pak odvíjí od momentálního počtu zakázek v jednotlivém servisním centru a dostupnosti baterií u výrobce, doporučujeme proto sledovat naše stránky, kde se průběžně objevují informace o dostupnosti a časových možnostech opravy, případně se informovat přímo v našich servisních centrech.

V současnosti máme skladem baterie pro všechny typy zařízení kromě iPhonu SE.

Podrobnější informace o servisním postupu a kontakty na naše servisy naleznete na webu iSTYLE.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.