imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vynálezce Quik Podu – tyče na selfie fotografie


Obyvatelé hlavního města už to dávno znají. Všudypřítomní turisté s dlouhou tyčí, která má na konci připevněný malý fotoaparát nebo telefon. Právě tento doplněk dobývá metropole po celém světě.

Vadí vám lidé, kteří si stále dokola fotografují nejen památky ale i obyčejné budovy a vše, co se ve městě pohne? Zvykejte si, v době ovládané internetem to bude stále horší. Útěchou vám může být snad jen fakt, že z ulice nadobro zmizela touha nechat se vyfotit někým jiným. Marně vzpomínám, kdy mě na ulici naposledy oslovil turista, který by žádal o vyfocení. To už dnes nefrčí, daleko častěji potkáte člověka, který má nataženou ruku a snaží se o vytvoření selfie fotografie. Asi nikdo netuší, kdo a kdy na něco takového přišel. Oficiálním autorem je Kanaďan Wayne Fromm. Ten vymyslel a zkonstuoval první selfie tyč.

Vynálezce dětských hraček přišel na zlepšovák během cesty do Itálie, kam se vydal svou dcerou v roce 2002. Už tehdy přemýšlel, jak pořídit kvalitní fotografii, aniž by obtěžoval kolemjdoucí. ,,Když jsem se vrátil do Toronta, začal jsem ihned pracovat na jeho řešení.”

CostcoCover2-752x1024_large

Trvalo to další 2 roky, než přišel s patentem na zařízení, které pojmenoval Quik Pod. Vzhledem k tomu, že v té době byly sociální sítě teprve v plenkách, tyč upadla v zapomnění. Dokonce ani dnes, kdy se denně prodají tisíce kopií původního modelu, si na Fromma nikdo nevzpomene.

Společnost Founder Wayne Fromm, jejíž součástí je i Sage, dcera zakladatele, má na svém kontě okolo 50 komerčních patentů včetně mluvícího zrcadla pro Disney nebo shakeru pro Nestle.

Teleskopickou tyč, kteoru lze využít nejen pro tvorbu selfies, můžete zakoupit v prodejnách iSTYLE.

81ozam_chpl._sl1500__1Zdroj: QuikPod.com, FrommWorks, lidovky.cz

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.