imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyšla první LEGO AR Playground aplikace


V App Storu se včera objevila aplikace, kterou jsme poprvé viděli na letošním WWDC. Nyní je přístupná všem.

Pokud bychom k sobě (ale i k Applu) měli být úplně upřímní, tak sice chápeme potenciál schovaný v AR, ale podobný způsob používání nepřidává mnoho zajímavého ke každodennímu životu uživatele. Jasně, bylo tu několik výjimek, které s vámi pravidelně sdílíme, jako třeba tato.

Je neuvěřitelné, jak přesné výpočty náš počítač v kapse zvládne jen díky pokročilejší kamerce, rychlému vývoji procesorů a odpovídajícímu softwaru. Žádný z výrobců však zatím nezaznamenal zásadní průlom. Je tu nicméně šance, třeba u aplikací LEGO AR Playground, jejíž první verze včera vyšla.

Koncept jsme viděli již v létě na WWDC – základní myšlenkou je, že jste jako malí měli hromadu kostiček LEGO, teď si vezmete iPady a můžete s vlastními dětmi skládat spolu ve virtuálním prostoru. Aplikace rozezná fyzicky vytvořené stavby a můžete je tak do virtuálního světa přidávat. Jasně, aplikace podporuje hru více hráčů a je zdarma, vývojáři však do hry vložili pár mikrotransakcí.

Bylo by špatně myslet, že aplikace cílí pouze na nejmenší. LEGO je srdcovkou milionů uživatelů všech věkových skupin. Firma se tak snaží najít novou platformu, kde by mohla vydělávat. Apple jim ji poskytl. Aplikaci můžete rovnou stahovat z App Storu.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!