imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Vysvětlil se význam označení XR


Upozornění předem: neznamená nic. Phil Schiller zodpověděl tuto klíčovou otázku…

Apple představil záhadné označení „S“ u iPhonů v roce 2009, prvním zástupcem byl iPhone 3GS. Od té doby se objevovala jedna otázka za druhou. Co znamenají S, SE, C nebo R?

Možná to není tak tajemné… Případ ale není ani zcela jednoduchý. Můžeme říct, že někdy to něco znamená, jindy ne. V případě iPhonu 3GS nám rovnou na keynote řekli, že jde o „Speed“, tedy rychlost. Tehdy šlo o historicky nejrychlejší iPhone.

Význam pro iPhone 4S se zase o něco změnil, tedy alespoň svého času význam měl. Podle Tima Cooka znamenalo S slovo Siri. Schiller již dříve odkryl, že SE znamená Special Edition. Co ale S, C nebo XR znamenají u dalších modelů? Jedním slovem:

nic.

Představme si můj nový oblíbený termín: abecední nihilismus. Ten popisuje situaci, kdy vzniká pojmenování bez konkrétního důvodu. Písmenka C, R nebo S neznamenají nic, to konkrétně potvrdil právě Schiller. V rozhovoru na značení iPhonů padl dotaz a jeho odpověď byla vcelku šokující:

Miluji auta, která jezdí rychle, a písmena R a S se používají pro označení sportovních aut s něčím speciálním navíc.

Problém vyřešen.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.