imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vytvořte krásné krajinky několika tahy


Nejnovější projekt společnosti NVIDIA promění během několika minut i ty nejméně nadané v profesionální umělce.

Umělá inteligence se vyvíjí exponenciálně a neustále se objevuje i ve zpravodajství. Jeden z posledních hitů byl web ThisPersonDoesNotExist, kde můžete vidět náhodně generované tváře, které vypadají velmi reálně.

Novinka společnosti NVIDIA je založena na stejné síti GAN (Generative Adversarial Networks) a během několika minut dokáže vytvořit úžasné krajiny.

Tato demo aplikace, nazvané gauGAN, promění vaše kresby v ohromující umělecké dílo, a to tak, že vybírá z mnoha různých možností spojených s vaší skicou. Bryan Catanzaro, viceprezident pro Applied Deep Learning Research ve společnosti NVIDIA, řekl o aplikaci:

Je to jako obrázek z omalovánky, který popisuje, kde je strom, kde je slunce, kde je obloha. A pak je neuronová síť schopna zaplnit všechny detaily, texturu a odrazy, stíny a barvy na základě toho, co se dozvěděla o reálných obrazech.

Nejsou to jen zelené louky a zasněžené hory, ve hře je o hodně víc. Pokud byste na břehu jezera nakreslili strom, bude se odrážet na vodě, stejně jako ostatní rostliny. Nebo si během několika vteřin vybereme z různých vzorů oblohy, od slunečné jarní až po zimní noční. Bylo k tomu potřeba jen to, aby program nastudoval pár milionů skutečných fotografií přírody.

Chcete-li použít gauGAN, měli byste znát omezení programu, a NVIDIA povolila jen vybraným očím, aby se na demo podívaly. Nevím, jestli někdy uvolní program pro veřejnost, ale určitě bychom s ní strávili několik hodin. Do té doby se můžete podívat na 2minutovou pozvánku.

Zdroj: NVIDIA

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!