imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Vytvořte QR kód svého hesla na WiFi


Přátelé a rodina chodí, návštěvníci se neustále mění, jedna otázka však zůstává stejná úplně v každém případě. Ano, máme na mysli tu! Pojďme se podívat, jak snadno odpovědět na dotaz každého, kdo chce využívat vaší domácí WiFi sítě.

V iOS 11 jsou dvě nové funkce, které vám pomohou s připojením na WiFi sítě – jednoduché sdílení hesel na WiFi a nová QR čtečka v aplikaci Fotoaparátu. Představili jsme vám obě. První se hodí, když někomu chcete zpřístupnit heslo právě třeba k vaší síti, druhá pak ušetří hromadu času vepisováním složitějších hesel do zařízení.

Sami si přitom můžete vytvořit QR kód, který heslo do vaší sítě vyplní. Stačí jej pak jen vytisknout a dát třeba na lednici, kde se k němu dostane každý. Vzhledem k tomu, že je čtečka už i v nativní aplikaci, není pak pro použití potřeba stahovat jakoukoliv jinou aplikaci. Bezpečnou stránku, kde lze zdarma takový kód vytvořit, je QiFi.org. Sem stačí zadat SSID – přesné jméno vaší sítě – a heslo.

Klikněte pak na tlačítko Generate, následně vytiskněte (nebo uložte) vygenerovaný QR kód. Nejde navíc o záležitost výlučně pro iPhony, k WiFi se pomocí čtečky připojí i zařízení s Androidem. Jde o bezpečnou stránku, odborníci se o tom mohou přesvědčit na příslušné stránce na GitHubu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.