imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vývojáři Fortnite vydělali jmění


Herní odvětví se v roce 2018 vůbec nezastavilo a free-to-play hry v čele s Fortnite vydělaly hromadu peněz.

Hry s možností nákupů v aplikaci za sebou mají skvělý rok, i když se většinou nejedná pro peněženky uživatelů o moc přívětivý byznys model. Utratit nějaké drobné za vaši oblíbenou hru se nezdá jako moc, nicméně pro vývojáře je to zlatý důl. Žebříčku vede za rok 2018 Fortnite s příjmy ve výši 2,4 miliardy dolarů.

Pro srovnání je králem prémiových multiplatformních her PUBG neboli PlayerUnknown’s Battleground s příjmy lehce přesahujícími 1 miliardu dolarů. Druhé místo zabírá známý sportovní simulátor FIFA 18 od EA Sports se 790 miliony dolarů.

FIFA je pro EA zlatým dolem. Před pár lety EA představilo nový platební model v podobě Ultimate Team, ve kterém lze utratit hromadu peněz. Kromě samotné hry totiž utrácíte peníze za manažerství týmu a nové hráče.

Nicméně FIFA lze hrát bez jakýchkoliv extra nákladů, což je případ i u Fortnite. Veškeré příjmy hry Fortnite pochází od 34 % všech hráčů.

Seznam free-to-play her je vskutku rozmanitý a do top 10 by se vešly například Pokémon Go a Candy Crush Saga. V druhém žebříčku byste nalezli 5 let staré GTA V, nedávno vydané Red Dead Redemption 2 a také FIFU 19.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!