imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vyzkoušeli jsme iPhone SE! A toto jsou naše zkušenosti


Včera se ve vybraných zemích začal prodávat nový iPhone SE. Malý telefon, na který se – alespoň u nás v Česku – těší docela hodně uživatelů. Jaké jsou naše dojmy po prvním dnu používání?

A nebudeme chodit dlouho okolo horné kaše. iPhone SE je skvělý telefon pro všechny, kteří preferují čtyřpalcový rozměr. Je pekelně rychlý, skvěle fotí a pokud jím nahrazujete starší iPhony 5 nebo 5s, bude vám skvěle pasovat do již zakoupeného příslušenství.

Již při prvním zapnutí si všimnete jasnějšího displeje, než jaký známe právě z iPhonu 5s. Podání barev je stejné (a přiznám se, že jsem i zde čekal nějaký rozdíl), pozorovací úhly také. Pokud na obou displejích nastavíte stejnou úroveň jasu, budou se vám jevit jako identické. Jestli tak na 5s jste s displejem spokojeni, budete i tady.

IMG_0138

IMG_0137

 

Na těle telefonu se nic, ale opravdu nic výrazně nezměnilo. Všechny konektory i tlačítka jsou na stejném místě, proto jako náhrada starých pětek zafunguje více než dobře. Do všech pouzder, které jsme vyzkoušeli, pasoval úplně stejně, jako model 5s. To je fajn, protože ušetříte přechodem nemalou částku za obaly, držáky do aut a další příslušenství.

Prozatím je brzy hodnotit komplexněji výdrž na baterii, nicméně jeví se lepší, než jakou známe opět z pět eskového iPhonu. Při náročném zkoušení, hraní her a práce s videem baterie vydržel více než deset hodin. Zatím jsme však více než dva cykly nestihli, proto vám podrobnější zkušenosti přineseme v delších zkušenostech v příštím týdnu.

Jestli vás na novince ale něco ohromí, pak je to rychlost telefonu.  Ve všech testech, které jsme prováděli, byl telefon více než dvakrát rychlejší, než iPhone 5s. A subjektivně je díky rychlému flash úložišti pocit z rychlosti ještě větší. Aplikace se spouští opravdu rychle, hry vypadají lépe, než kdykoli předtím.

IMG_0144 IMG_0145

 

Dva gigabajty operační paměti pak poznáte okamžitě při opakovaném spuštění druhé, třetí a každé další aplikace. Tam, kde 5s již zdlouhavě aplikaci načítá a spouští, tam se na SE jen probouzí z paměti. Jo!

Zkrátka a dobře procesor Apple A9 – tedy stejný, jaký najdete v současné vlajkové lodi iPhone 6s – dělá svou práci více než skvěle a troufám si bez obav tvrdit, že iPhone SE je nejrychlejším čtyřpalcovým telefonem na trhu.

Ruku v ruce s rychlým procesorem jde však i zahřívání při velké zátěži. Například při hraní her vzroste teplota zadní hliníkové stěny, proto neuděláte chybu pořízením ochranného pouzdra. Zkrátka obrovský výkon v malém těle se někde projevit musí a zas tolik mi to nevadí. Raději si pořídím nějaký druh krytu na zadní stěnu, než aby Apple procesor právě z tohoto důvodu podtaktovával a tím snižoval jeho využitelnou sílu.

IMG_0134 IMG_0139
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!