imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Vyzkoušeli jsme Premiere Rush CC od Adobe


Adobe vydal nový multi-platformní software pro iPhone, iPad a Mac. Přečtěte si naše první dojmy.

Veškeré kreativní věci našeho editačního týmu zpracováváme pomocí ekosystému Adobe. Creative Cloud Adobe funguje více než dobře. Počet aktivních předplatitelů neustále roste a softwary se rychle vyvíjí. Nevadí ani to, že se nejedná o nejlevnější řešení na trhu, zejména pak pro firemní užití.

Kromě Photoshopu a Illustratoru je vlajkovou lodí softwarového balíčku Premiere Pro. V době YouTube a nespočtu tvůrců videí se ale nejedná o žádné překvapení. Celý balíček stojí sice jmění, nyní ale máte možnost si předplatit balíček všech kreativních aplikací za výrazně nižší cenu.

Na základě připomínek uživatelů vydává Adobe více a více mobilních aplikací. Díky nim je práce rychlejší, chytřejší a efektivnější. Nedávno se v App Storu objevil Premiere Clip a nyní společnost představila Rush CC, což je multi-platformní editační aplikace pro video.

Jak může napovídat název, aplikace využívá všechny výhody Creative Cloudu. Pomůže vám zpracovat všechny vaše nahrávky v iPhonu a iPadu. Snadno můžete poskládat celou časovou osu, přidat hudbu, využít titulků nebo nahrát mluvené slovo. A okamžitě můžete výtvor nahrát na YouTube.

Aplikace nabízí stejné funkce na všech platformách a Creative Cloud vaše projekty synchronizuje, tudíž na nich můžete bez problémů pracovat nezávisle na zrovna používaném zařízení. Můžete také poslat hrubě sestříhané video kolegovi, který ho může dodělat. Adobe v aplikaci ponechalo všechny důležité nástroje a základní procesy z programu Premiere.

Časová osa vypadá identicky. Můžete upravovat hlasitost a viditelnost částí a díky tomu je editace naprosto jednoduchá. Soubory přidáte snadno z knihoven iPhonu a iPadu. Transformace zůstala stejná, naleznete spoustu nových LUT, ale můžete použít i své vlastní šablony uložené z Premiere do Cretive Cloudu. Všechny tyto nástroje se vám budou v určitém čase hodit.

Panel Lumetri Color byl odstraněn, ale k souborům se stále dostanete pohodlně i z mobilu. Dostupné jsou tři Transition možnosti: Cross Dissolve, Dip to Black a Dip to White. Pracovat s nimi na tak malém zařízení je poněkud zvláštní, všechny ale fungují!

K čemu je to dobré? V éře vlogerů chtějí být všichni nejrychlejší. Nyní si představte tvůrce obsahu nebo žurnalistu, který může opustit kameramana, zvukaře nebo režiséra, protože má v kapse iPhone. S tímto řešením stačí jen pár minut na vytvoření finální verze zprávy nebo vlogu. Obsah můžete nastříhat před přidáním ostatních prvků a vše tak zabere jen zlomek času.

Navíc existují uživatelé, kteří se nechtějí obtěžovat složitými softwary a kopírováním souborů. Chtějí co nejefektivnější nástroj a tím je právě Adobe Rush CC. Vize Adobe mě naprosto přesvědčila a já se těším na jejich další nápad.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.