imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Vyzkoušeli jsme Premiere Rush CC od Adobe


Adobe vydal nový multi-platformní software pro iPhone, iPad a Mac. Přečtěte si naše první dojmy.

Veškeré kreativní věci našeho editačního týmu zpracováváme pomocí ekosystému Adobe. Creative Cloud Adobe funguje více než dobře. Počet aktivních předplatitelů neustále roste a softwary se rychle vyvíjí. Nevadí ani to, že se nejedná o nejlevnější řešení na trhu, zejména pak pro firemní užití.

Kromě Photoshopu a Illustratoru je vlajkovou lodí softwarového balíčku Premiere Pro. V době YouTube a nespočtu tvůrců videí se ale nejedná o žádné překvapení. Celý balíček stojí sice jmění, nyní ale máte možnost si předplatit balíček všech kreativních aplikací za výrazně nižší cenu.

Na základě připomínek uživatelů vydává Adobe více a více mobilních aplikací. Díky nim je práce rychlejší, chytřejší a efektivnější. Nedávno se v App Storu objevil Premiere Clip a nyní společnost představila Rush CC, což je multi-platformní editační aplikace pro video.

Jak může napovídat název, aplikace využívá všechny výhody Creative Cloudu. Pomůže vám zpracovat všechny vaše nahrávky v iPhonu a iPadu. Snadno můžete poskládat celou časovou osu, přidat hudbu, využít titulků nebo nahrát mluvené slovo. A okamžitě můžete výtvor nahrát na YouTube.

Aplikace nabízí stejné funkce na všech platformách a Creative Cloud vaše projekty synchronizuje, tudíž na nich můžete bez problémů pracovat nezávisle na zrovna používaném zařízení. Můžete také poslat hrubě sestříhané video kolegovi, který ho může dodělat. Adobe v aplikaci ponechalo všechny důležité nástroje a základní procesy z programu Premiere.

Časová osa vypadá identicky. Můžete upravovat hlasitost a viditelnost částí a díky tomu je editace naprosto jednoduchá. Soubory přidáte snadno z knihoven iPhonu a iPadu. Transformace zůstala stejná, naleznete spoustu nových LUT, ale můžete použít i své vlastní šablony uložené z Premiere do Cretive Cloudu. Všechny tyto nástroje se vám budou v určitém čase hodit.

Panel Lumetri Color byl odstraněn, ale k souborům se stále dostanete pohodlně i z mobilu. Dostupné jsou tři Transition možnosti: Cross Dissolve, Dip to Black a Dip to White. Pracovat s nimi na tak malém zařízení je poněkud zvláštní, všechny ale fungují!

K čemu je to dobré? V éře vlogerů chtějí být všichni nejrychlejší. Nyní si představte tvůrce obsahu nebo žurnalistu, který může opustit kameramana, zvukaře nebo režiséra, protože má v kapse iPhone. S tímto řešením stačí jen pár minut na vytvoření finální verze zprávy nebo vlogu. Obsah můžete nastříhat před přidáním ostatních prvků a vše tak zabere jen zlomek času.

Navíc existují uživatelé, kteří se nechtějí obtěžovat složitými softwary a kopírováním souborů. Chtějí co nejefektivnější nástroj a tím je právě Adobe Rush CC. Vize Adobe mě naprosto přesvědčila a já se těším na jejich další nápad.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.