imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

watchOS 5: Aktivujte Siri jedním pohybem


Na Apple Watch umí být Siri skutečně užitečná. S příchodem watchOS 5 navíc bude stačit jen zvednout ruku, abyste k virtuální asistentce mohli promluvit.

Přestože se užitečnost Siri mění uživatele od uživatele, bez váhání můžeme najít řadu příležitostí, kdy se pomoc asistentky skutečně hodí. Zejména pak, pokud pracujete s chytrou domácností. Za nás Siri používáme nejčastěji právě u Apple Watch, pořád se nám líbí reminiscence na Knight Ridera.

Abyste virtuální asistentku oslovili, až do watchOS 5 stačilo říct notoricky známou hlášku „Hey Siri“. Jakmile jste tak učinili, okamžitě se z čekání probrala k životu. Od teď je vše ještě o krok dál…

S příchodem watchOS 5 stačí jen zvednou svou ruku a něco říct. Už nemusíte začínat pomocí „Hey Siri“, asistentka okamžitě pochopí, co po ní chcete. Může se to zdát jako maličkost, ale odstranění nutnosti začínat hláškou zásadně prohloubí uživatelský zážitek. Navíc už nebudete pomocí „Hey Siri“ budit všechna zařízení od Applu, která jsou poblíž. Funkci povolíte následovně:

  • Za svých Apple Watch jděte do Nastavení > Obecné > Siri.
  • Zde zapněte požadovanou funkci.

Poznámka: Funkce v aktuální betě watchOS není, přepínač už zde ale najdeme. Když možnost nyní aktivujete, po příchodu s dalšími verzemi bude fungovat hned, jakmile se objeví.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.