imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

WINAMP: návrat legendy


Superhrdina prvních MP3 dob, společník vašeho mládí. Stará aplikace nekončí a vrací se silnější než kdykoliv před tím.

Kromě našich nejmladších čtenářů znají Winamp snad všichni. Mediální přehrávač měl premiéru v roce 1997 a chvíli na to byl na téměř všech počítačích. I když byly možnosti nastavení poměrně omezené, úspěch zaručovalo snadné ovládání. Nehledě na nepřeberné množství skinů, které jste mohli sbírat jako Pokemony.

V roce 2002 koupila aplikaci AOL a v roce 2014 ji převzala Radionomy. Poslední aktualizace se Winamp dočkal v roce 2013. Nyní ovšem povstane z popela a bude vážně skvělý!

CEO Radionomy Alexandre Saboundjian prozradil, že se lama nejdříve vrátí v podobě mobilní aplikace a v budoucnu dojde i na stolní verzi. Vše při zachování původní myšlenky přehrávače doplněné o moderní znalosti. Například budete moci spravovat playlisty, lokální soubory, podcasty, streamy rádií a možná i další streamovací služby jako Spotify nebo Apple Music.

Verze 5.8 dorazí tento týden a bude zahrnovat opravy chyb. Nový Winamp 6 by měl být představen v roce 2019.

Jestliže se nemůžete dočkat, vyzkoušejte webovou verzi přehrávače vytvořenou jedním fanouškem. Připomenete si staré časy s intrem od DJe Mike Llama:

Winamp it really whips the llama’s ass.

Zdroj: Techcrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.