imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

YouTube vytvořilo nejnenáviděnější video na YouTube všech dob


Žádné jiné video nemá tolik „disliků“ jako letošní YouTube Rewind. Proč se ale lidem nová montáž YouTube s více než stovkou YouTuberů tolik nelíbí?

YouTube prošlo od akvizice Googlem hromadou změn. Za celou dobu se ale na společnost nestrhla taková vlna nevole jako během posledních několika dní. YouTube vydalo svůj Rewind minulý týden. Uvidíte v něm nejoblíbenější hudebníky, meme, známé členy YouTube komunity a aktuální témata.

Konceptem je ukázat směr YouTube. Jediné, na co Google zapomněl, je původ úspěchu platformy, který stojí na nezávislých tvůrcích a divácích, ne inzerentech. Hlavně protože sponzorování a demonetizace už nejsou tak žhavé téma a lidé mohou tvůrce podporovat přímo. Přesně to YouTube moc nezajímá a preferuje ty, kteří přitahují nejvíce inzerentů. To už ale lidem nestačí.

Letošní Rewind je založen na myšlence, že tvůrci sami mohou ovlivnit příběh videa. To je ovšem poněkud pokrytecké. Zejména z důvodu, že obsadili méně sledované tvůrce. Opět chybí PewDiePie, kterého v Googlu nemusí již od pomluvy ze strany Wall Street Journal. Spousta sponzorů odchází a pro YouTube začala nejčernější hodina. Není tedy divu, že se nevěnovalo ani kanálu s nejvíce odběrateli.

To diváky natolik rozčílilo, že počítadlo disliků u videa dosáhlo čísla 10 milionů a stále se nezastavuje. Produkce se samozřejmě ani náznakem nezmínila o výstupu Logana v lese sebevrahů nebo zápase v boxu proti KSI. Pokud tedy sledujete na YouTube ty největší kanály, budete zřejmě zklamaní a tolik pokrytectví je až zarážející.

Zdroj: Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.