imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jak začít konferenční videohovor ve FaceTimu


Nová verze iOS konečně přišla s možností provozovat skupinový videohovor skrz FaceTime. Zajímavostí je fakt, že se do hovoru může připojit až 32 lidí.

FaceTime by se mohl stát skvělou nativní alternativou k dosavadním aplikacím třetích stran, pokud tedy máte dost štěstí a komunikujete hlavně s uživateli produktů Apple. iOS 12 přinesl aplikaci celou řadu novinek. Velká část z nich je však zábavnějšího charakteru (jako třeba používání Animoji nebo Memoji ve formě masek – u nich musíme uznat, že i když nás novinky tohoto typu normálně příliš nevzrušují, tentokrát nás na nějakou chvíli skutečně zabavily).

Další nové funkce jsou mnohem užitečnější, jednou z nich je i ta dnes představovaná – konferenční hovory ve FaceTimu. Nenajdeme na ní nic příliš překvapivého, jednoduše můžete spustit videohovory až se 32 lidmi. Než jsme si řešení vyzkoušeli, trochu jsme se báli, zda i v takovém počtu bude rozhraní dost intuitivní a příjemné, Applu se však podařilo situaci vyřešit skvěle.

Spustit konferenční videohovor ve FaceTimu můžete několika způsoby:

  • Nejjednodušším způsobem je spustit aplikaci FaceTime.
  • Kliknout na značku „+“ v pravém horním rohu.
  • Přidat kontakty, které v hovoru chcete.
  • Následně zvolit jedno z tlačítek pro Audio nebo Video.

Máme tu ale i alternativní metodu, kdy můžete udělat videohovor i z již existující skupiny na iMessage:

  • Otevřete konverzaci.
  • Klikněte na horní část obrazovky s kontakty a fotkami. Zvolte, zda chcete spustit Audio nebo FaceTime Video.
  • Poté se všichni účastníci dozví, že byl spuštěn hovor ve FaceTimu. Následně stačí kliknout na tlačítko pro připojení.

Zdroj: CNET

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.