imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak začít konferenční videohovor ve FaceTimu


Nová verze iOS konečně přišla s možností provozovat skupinový videohovor skrz FaceTime. Zajímavostí je fakt, že se do hovoru může připojit až 32 lidí.

FaceTime by se mohl stát skvělou nativní alternativou k dosavadním aplikacím třetích stran, pokud tedy máte dost štěstí a komunikujete hlavně s uživateli produktů Apple. iOS 12 přinesl aplikaci celou řadu novinek. Velká část z nich je však zábavnějšího charakteru (jako třeba používání Animoji nebo Memoji ve formě masek – u nich musíme uznat, že i když nás novinky tohoto typu normálně příliš nevzrušují, tentokrát nás na nějakou chvíli skutečně zabavily).

Další nové funkce jsou mnohem užitečnější, jednou z nich je i ta dnes představovaná – konferenční hovory ve FaceTimu. Nenajdeme na ní nic příliš překvapivého, jednoduše můžete spustit videohovory až se 32 lidmi. Než jsme si řešení vyzkoušeli, trochu jsme se báli, zda i v takovém počtu bude rozhraní dost intuitivní a příjemné, Applu se však podařilo situaci vyřešit skvěle.

Spustit konferenční videohovor ve FaceTimu můžete několika způsoby:

  • Nejjednodušším způsobem je spustit aplikaci FaceTime.
  • Kliknout na značku „+“ v pravém horním rohu.
  • Přidat kontakty, které v hovoru chcete.
  • Následně zvolit jedno z tlačítek pro Audio nebo Video.

Máme tu ale i alternativní metodu, kdy můžete udělat videohovor i z již existující skupiny na iMessage:

  • Otevřete konverzaci.
  • Klikněte na horní část obrazovky s kontakty a fotkami. Zvolte, zda chcete spustit Audio nebo FaceTime Video.
  • Poté se všichni účastníci dozví, že byl spuštěn hovor ve FaceTimu. Následně stačí kliknout na tlačítko pro připojení.

Zdroj: CNET

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.