imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Žádný Snapdragon nedokáže překonat procesor od Applu


Pro ostatní výrobce mobilních telefonů půjde o vcelku velký oříšek, pokud se budou snažit překonat iPhony v surovém výkonu…

Jak už dlouhé roky víme, jednou z obrovských konkurenčních výhod Applu je propojení hardwaru a softwaru, vedle toho pak i odpovídající marketingové aktivity. Díky tomu tak iPhone nepotřebuje tolik RAM, aby překonal ostatní telefony ve výkonu. Navíc musíme přidat i procesory řady A, které jsou silnější než veškerá další řešení.

Ani tentokrát se situace nemění. Začaly se objevovat první benchmarky telefonů s nejnovějším procesorem Snapdragon 855 od Qualcommu. iPhony se jim přitom nedaří překonat. Podle všeho bude tento procesor i součástí Samsungu Galaxy S10, jehož představení bychom se měli dočkat 20. února.

Na Slashleaks můžeme vidět výsledky testování z Geekbenche 4. Největší rozdíl najdeme v měření výkonu jednoho jádra: Apple s A12 dosahuje na 4.801 bodů, Snapdragon se dostává jen na 3.413 bodů. Ve vícejádrovém srovnání jsou výsledky mnohem vyrovnanější – Samsung získal 10.256 bodů, iPhone XS je o trochu napřed s 11.479 body.

Musíme upřímně dodat, že po stránce každodenního používání podobný rozdíl nebude hrát velkou roli. Oba procesory jsou extrémně výkonné a uživatelé pravděpodobně nepoznají rozdíl. Výhodou pro iPhone by však mohla odolnost, jež se projeví až při delším používání telefonu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.