imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Žádný Snapdragon nedokáže překonat procesor od Applu


Pro ostatní výrobce mobilních telefonů půjde o vcelku velký oříšek, pokud se budou snažit překonat iPhony v surovém výkonu…

Jak už dlouhé roky víme, jednou z obrovských konkurenčních výhod Applu je propojení hardwaru a softwaru, vedle toho pak i odpovídající marketingové aktivity. Díky tomu tak iPhone nepotřebuje tolik RAM, aby překonal ostatní telefony ve výkonu. Navíc musíme přidat i procesory řady A, které jsou silnější než veškerá další řešení.

Ani tentokrát se situace nemění. Začaly se objevovat první benchmarky telefonů s nejnovějším procesorem Snapdragon 855 od Qualcommu. iPhony se jim přitom nedaří překonat. Podle všeho bude tento procesor i součástí Samsungu Galaxy S10, jehož představení bychom se měli dočkat 20. února.

Na Slashleaks můžeme vidět výsledky testování z Geekbenche 4. Největší rozdíl najdeme v měření výkonu jednoho jádra: Apple s A12 dosahuje na 4.801 bodů, Snapdragon se dostává jen na 3.413 bodů. Ve vícejádrovém srovnání jsou výsledky mnohem vyrovnanější – Samsung získal 10.256 bodů, iPhone XS je o trochu napřed s 11.479 body.

Musíme upřímně dodat, že po stránce každodenního používání podobný rozdíl nebude hrát velkou roli. Oba procesory jsou extrémně výkonné a uživatelé pravděpodobně nepoznají rozdíl. Výhodou pro iPhone by však mohla odolnost, jež se projeví až při delším používání telefonu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.