imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Zajímavý koncept Dark Modu a iPhonu 2019


Na fotkách kromě iOS 12 a kýženého Dark Modu vidíte i iPhone se třemi čočkami. Co jiného si dát k snídani?

Uživatelé baží po tmavém režimu pro iPhony už opravdu dlouho, není tak překvapením, že na internetu najdeme hromadu konceptů. Tentokrát se fotky objevily na PhoneArena.

Dobrou zprávou je, že tentokrát zákulisní zdroje mluví od Dark Modu už zcela jasně. Dokonce i nejlepší proroci jej zmiňují, náznaky přinesl i Mark Gurman – podle něj půjde od iOS 13 zahalit zařízení do černé.

Šlo by o logický krok. Nejenže je Dark Mode na vrchní příčkách všech seznamů, kde se baví o nejvíce chtěných funkcích, ale s příchodem nových iPhonů bude ve výběru Applu alespoň pět zařízení s OLED panely. A jak víte, černá těmto displejům vyhovuje.

Na fotkách vidíme ještě jednu specialitku, a to právě tři čočky na zadní straně zařízení. I tuto vizi předpověděl Mark Gurman. Nejsme si úplně jisti, jestli na ně skutečně dojde – neexistuje podle nás způsob, jak umístit tři čočky tak, aby vypadaly dobře. Ale Apple už nás mnohdy přesvědčil, že ví, jak na podobné věci…

Jak se vám koncept líbí? Líbil by se vám tmavý režim?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.