imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Zapnutí šifrování na Macu


Šifrování FileVault je základní systémovou službou, jež zajišťuje bezpečné řešení ochrany dat a má k ní přístup každý uživatel Macu. Pojďme se podívat, jak šifrování zapnout.

Nemůžeme ani popsat, jak důležitá je ochrana osobních dat a souborů. Šifrování obsahu na disku je jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak osobní data ochránit. Zapnutím této možnosti začnete šifrovat vše, stačí ji přitom povolit pouze jednou. Dokonce i když přepisujete veškerý obsah na HDD či SSD, nové soubory budou automaticky chráněny. Pro využití výhod FileVaultu stačí následovat těchto pár kroků:

  1. Zvolte nabídku Předvolby systému a klikněte na Zabezpečení a soukromí.
  2. Klikněte na panel FileVault.
  3. Klikněte na ikonku zámku a zadejte jméno a heslo správce.
  4. Klikněte na Zapnout FileVault. V tuto chvíli se rozhodujete, zda chcete svá data chránit pomocí vašeho hesla na iCloudu, nebo si vytvoříte klíč pro zotavení. Jestliže šifrujete extrémně citlivá data, doporučujeme druhou možnost, jinak povolte svůj iCloudový účet.
  5. Klikněte na další.
  6. Jakmile je proces dokončen, je vše hotovo.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.