imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Závislost na videohrách je duševní porucha


V digitálním světě máme oficiálně novou poruchu, World Health Organization označila závislost na videohrách jako duševní poruchu.

Žijeme v éře, kdy svůj telefon bereme i na záchod a iPhone se stává naším nejlepším přítelem. Digitální zařízení vedle toho získávají stále větší a větší roli v našich životech. Hráči tento problém sdílejí také. V jejich případě se však situace dostává ještě o krok dál, jelikož je závislost na videohrách je nyní oficiálně považována za duševní poruchu.

Podle CNN bude v jedenácté edici International Classification of Diseases nově i „videoherní porucha“. Nová edice vyjde v pondělí a na základě ní doktoři po celém světě diagnostikují jednotlivé poruchy.

Duševní porucha je doplněna i třemi symptomy, jejichž naplnění indikuje vzniklou závislost:

  • Hraní her je aktivita, jež má vyšší prioritu nad všemi dalšími.
  • Chování hráče se mění, okolní svět pro něj dále neexistuje.
  • Rodina a sociální život hráče se v dlouhém období neustále zhoršuje.

Je důležité doplnit, že ti, kteří před svým počítačem, konzolí nebo jiným zařízením tráví hodiny denně, nemusí být ještě nutně závislí. Apple se přesto rozhodl s iOS 12 přinést řešení, které má právě se závislostmi na mobilním obsahu (tedy i na hrách) pomoci:

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.