imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Zdá se vám iPhone pomalejší? Vypněte tuto funkci


Existuje funkce, která vyvolává pocit, že je přepínání mezi aplikacemi na vašem iPhonu nějaké pomalejší. Nejde navíc jen o pocit, skutečně se to děje. Zde krátký tip k tomu, co problém vyvolává.

Nedávno jsme během používání našeho iPhonu zjistili, že vyvolání multitaskingu trvá déle než na našem iPadu. Nejde o nějaké extrémní zpomalení, ale při porovnání obou zařízení je jasně znatelné. V případě iPadu jde navíc o starší model, iPhone by tak měl být jednoznačně rychlejší. Ještě, než se vám na mysl začnou drát myšlenky o záměrném zpomalování ze strany Applu, rovnou vás utneme – s tím to nemá nic společného. Kvůli jedné funkci totiž musí telefon chvíli čekat.

Nakonec jsme naštěstí přišli na to, proč. Již v minulosti jsme vám psali o funkci Smart Invert, kterou naleznete v nabídce Zpřístupnění. Zde je možné přiřadit i různé klávesy k jednotlivým funkcím. Smart Invert lze vyvolat trojitým kliknutím na tlačítko Home. Jestliže funkci vypnete, multitasking se u telefonu vyvolá okamžitě, bez jakékoliv prodlevy. Zpomalení totiž existuje kvůli tomu, že zařízení čeká, jestli náhodou nemáte v plánu použít místo dvojkliku trojklik právě pro vyvolání této funkce. Když ale možnost vypnete, nebude nutné, aby čekal. Problém vyřešen!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.