imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Zdrojový kód iOS naznačuje Face ID pro iPady


Brzy se množství zařízení s Face ID rozroste o další – všichni prognostici, kteří bedlivě sledují vývoj Applu, se shodli na letošním příchodu iPadu Pro s identifikací pomocí rozpoznávání obličeje.

Již během loňského listopadu informoval Mark Gurman, analytik Bloomberg Technologies, o příchodu bezrámečkového iPadu Pro s Face ID. Tehdy jsme informace sledovali s odstupem, přeci jen tu byly čerstvé iPady Pro představené v květnu. Test obou zařízení si můžete přečíst na přiložených odkazech.

Poté, co Gurman s informací přišel, ji potvrdil i Kuo. Nová hvězda světa Applu, Guilherme Rambo, s pomocí Filipeho Espósita, redaktora iHelpBR, našel zajímavé části kódu v první vývojářské betě iOS 11.3. Nalezneme zde jasnou zmínku „Modern iPad“. To je důležité hlavně proto, že přesně stejné označení dlouho nesly úniky týkající se iPhonu X. Pochopitelně nám kód nepotvrzuje informace o bezrámečkovém provedení nebo využití Face ID, jasně ale značí příchod nového iPadu.

Všechny informace do sebe zapadají. Nová verze identifikace uživatele by navíc jasně potvrdila fakt, že se situace kolem rozpoznávání obličejů vyvíjí dobře. Apple by ukázal, že nic nebrání dalšímu využívání nasazení do dalších zařízení. Jestliže se pak k původním spekulacím vrátíme, jsou tu ještě informace o absenci technologie 3D Touch a využití LCD displeje. Uvidíme, kolik z toho se nakonec potvrdí.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.