imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone x plus

Zjištěna přesná velikost iPhonu X Plus


Stačí trocha počítání a pomoc Google Analytics a můžete přijít na největší tajemství iPhonu X Plus, tedy přesnou velikost displeje, fyzické parametry a očekávané rozlišení.

Apple na letošní WWDC nepředstavil žádný nový hardware. Sice se to dalo čekat, tak nějak ale všichni doufali, že se nějaké alespoň malé modernizace dočkáme. Na hardwarové novinky si tak budeme muset počkat do září.

V tu dobu bude mít samozřejmě hlavní roli iPhone. Představen by měl být 5,8palcový následovník iPhonu X, větší bratr v podobě iPhonu X Plus a levnější 6,1palcový iPhone. Kolem bezrámečkové verze Plus poté panuje spousta otázek kolem jeho skutečné velikosti.

iphone x plus

Podle několika zdrojů bude dosahovat displej velikosti zhruba 6,4 palce, fyzická velikost telefonu, rozlišení nebo poměr stran jsou ovšem zahaleny tajemstvím. Tedy byly, jelikož portál BGR na tyto otázky odpovídá na základě návštěv na své stránky.

Závěr je zcela logický a zakládá se na následujících předpokladech:

  • Apple testuje svůj systém dlouho dopředu,
  • BGR získalo od února stovky návštěv ze zařízení s iOS 12,
  • Google Analytics poskytuje spoustu dat včetně rozlišení displeje,
  • pokud iPhone X Plus existuje, v datech bude figurovat jako zařízení s iOS 12,
  • rozlišení bude v datech vyčnívat, jelikož bude jiné než u předchozích zařízení.
iphone x plus rozlišení

Následný proces je jednoduchý. Na obrázku můžete vpravo nahoře vidět rozlišení displejů (v bodech, ne pixelech) zařízení s iOS 12, která navštívila BGR. Na základě těchto dat lze některé modely snadno identifikovat: iPhone X, iPhone 8/7/6s Plus/6s/6 Plus/6, iPhone 8Plus/7Plus, 12,9“ iPad Pro, 10,5“ iPad Pro a iPhone SE. Následně stačí porovnat data návštěv s oficiálními daty Applu a dostaneme jedno rozlišení, které k žádnému aktuálnímu zařízení nesedí.

Tím je bodové rozlišení 414 x 896. Hodnota 414 představuje šířku, která je stejná jako u aktuálních modelů Plus. Záhadné zařízení by tedy mělo být stejně široké. Může se zdát zvláštní, že iPhone X Plus bude fyzicky stejně velký jako momentální modely Plus podobně jako iPhone X a 4,7” modely.

Hlavní zprávou je, že iPhone X Plus bude úplně stejně velký, jak se očekávalo. Jediným rozdílem je to, že tentokrát existuje důkaz.

iphone x plus

BGR ovšem tvrdí, že přesně z tohoto zařízení zaznamenali pouhé dvě návštěvy, obě v květnu. Podle všeho se tedy jedná pouze o prototyp v první fázi testování. Tak uvidíme v září…

Zdroj: BGR

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.