imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Zkontrolujte stav záruky u svého zařízení Apple


Je jedno, jestli kontrolujete záruku u produktu z druhé ruky nebo jen tak pro sebe – vždy je ale potřeba vědět, jak dlouho záruka ještě potrvá a co všechno pokrývá. Ukážeme vám, jak vše potřebné zkontrolovat.

V ideální situaci člověk nepotřebuje záruku vůbec využívat, v případě problémů jde ale o skvělého pomocníka. Dnes vám pomůžeme s tím, jak zkontrolovat stav své záruky a zjistit, na co všechno máte nárok.

Prvním krokem je zjištění sériového čísla konkrétního zařízení, v případě Macu potřebujete i název modelu. Obě informace naleznete v první záložce v nabídce O tomto Macu. K ní se dostanete skrze kliknutí na logo Applu v levém horním rohu. V případě iPhonu musíte jít do Nastavení > Obecné > Informace. U Apple Watch zase navštivte aplikaci Watch, kde v záložce Moje hodinky jděte do Obecné > Informace. Pro podrobnější návody můžete navštívit oficiální stránku podpory Apple.

Jakmile máte všechny potřebné informace, můžete zamířit na stránku pro ověřování možností servisu a podpory. Sem stačí zadat sériové číslo, vyplnit kód captcha a kliknout na Pokračovat.

Následně na stránce naleznete veškeré informace o záruce zařízení. Uvidíte, zda se vás týká rozšířené krytí AppleCare, jestli lze dohledat původní datum nákupu, číslo na technickou podporu a aktuální stav oprav a servisního pokrytí. Poslední položka je záruka, u ní nechybí ani informace o jejím odhadovaném konci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.