imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 12 zkratky

Zkratky v iOS 12


Apple představil s iOS 12 zkratky integrované do Siri pro zjednodušení práce. Pojďme si je trochu přiblížit.

Automatizace není u systémů Applu žádnou novinkou. Stačí si připomenout Automator, který shlukuje funkce do skupin a spouští je jako algoritmy. Nebo například Workflow v iPhonu, který začal jako aplikace třetí strany, kterou Apple později zakoupil. Tu nahradí v září zkratky v Siri.

ios 12 zkratky

Díky novému nativnímu řešení budeme moci spravovat celou řadu zkratek od různých upozornění až po automatické zprávy, události v kalendáři atp. Nastavení bude přitom mnohem jednodušší než u Workflow.

Ke správě bude sloužit aplikace Shortcuts, ve které budete moci editovat stávající zkratky a přidávat nové. Kromě standardních příkazů budete moci ke zkratce přiřadit také hlasové příkazy. Díky tomu nebude záležet na tom, v jakém jazyce Siri používáte ani na vaší výslovnosti. Po nastavení vlastního příkazu bude Siri vždy jasně vědět, co po ní chcete.

Pokud jste letos WWDC nestihli, můžete si část o zkratkách pustit ve videu níže od času 31:30:

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.