imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Zlatý iPhone X existuje, jen ho Apple nezačal prodávat


Zatím. A nejlepší na celé situaci je, že se o únik postarala vládní agentura FCC, nikoliv Gurman či Kuo. Třetí barevná varianta iPhonu X mohla vypadat takto.

Jak dobře víte, iPhone X na podzim minulého roku přišel se dvěma barvami – s černou a bílou. Šlo od Applu o relativně neobvyklý krok, jelikož předchozí produkty vždy uváděl v různých barvách od Rosegold až po Jet Black. Zapomínat nesmíme ani na produkty RED. Mysleli jsme, že rozhodnutí bylo v zájmu exkluzivity. Nyní se však ukazuje, že se chystala ještě jedna barevná varianta.

Zlatý iPhone X se nakonec prodávat nezačal. Tuto informaci můžeme brát jako potvrzenou, jelikož je jejím zdrojem oficiální zdroj, čili samotná FCC (Federal Communications Commission). Nejde o anonymní fotky někde na WeChatu focené na nejhorší možný fotoaparát. Abychom byli přesnější, dokumentaci Apple minulý rok předal i příslušným autoritám.

V Americe musí každý výrobce FCC zaslat detailní informace a parametry o prodávaných zařízeních. Apple není výjimkou. Před uvedením iPhonu X tak splnil své povinnosti a vše pečlivě popsal. Většina dokumentů bývá uchována v tajnosti po 180 dnů, což je pochopitelné. Výše zmíněná dokumentace se ven dostala až nyní, jde každopádně o oficiální zprávu Federal Communications Commission.

Fotky ukazují iPhone X ve zlaté barvě.

Telefon je ve vysoké kvalitě zdokumentován z každé strany. Jsme si jistí, že Apple vydání třetí barvy plánoval, jen k tomu nedošlo. Předpokládáme, že za tím stály nějaké výrobní překážky.

Mnoho zdrojů před uvedením informovalo o příchodu tří barevných variant. V jednu chvíli však Ming-Chi Kuo upozorňoval na výrobní problémy s Blush Gold iPhonem, tehdy mluvil o odložení modelu s touto barvou. Nejpravděpodobnějším důvodem je problém s kovovým rámečkem, jelikož v této barevné variantě Apple vydal iPhone 8 a jediným rozdílem mezi iPhonem 8 a iPhonem X je právě rámeček.

Nevíme však, jaké jsou další plány Applu. Některé spekulace mluví o představení nové barvy uprostřed cyklu. Vlajková loď nicméně chyběla i v edici (PRODUCT)RED, barvení kovového rámečku asi nebude tak snadné.

Pokud bychom si měli tipnout, Apple tuto barvu pro aktuální cyklus vynechá.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.