imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Známe kapacitu baterie a velikost RAM nových iPhonů


Apple na Keynote ani oficiálních stránkách neprozradil mnoho technických detailů k citlivým tématům, jako je RAM nebo kapacita baterie. My už ale čísla známe…

Podle nedávné zprávy mají iPhone Xs a iPhone Xs Max ve své výbavě 4 GB RAM, iPhone XR pak má „pouze“ 3 GB. Pokud se podíváme na kapacitu baterie, iPhone Xs Max má 3174 mAh, iPhone Xs pak 2658 mAh.

V případě 5,8“ iPhonu Xs to znamená o 2,2 % menší kapacitu než u iPhonu X, který má 2716 mAh. Přesto však nový telefon vydrží při reálném používání o celou půlhodinu déle než jeho předchůdce.

Králem letošní nabídky je pochopitelně iPhone Xs Max, jenž díky své velikosti ukrývá opravdu velký článek baterie. Oproti iPhonu X se bavíme o nárůstu kapacity o 17 %, což v reálu znamená hodinu a půl navíc na jedno nabití. Kromě větší kapacity tomu pomáhají součástky s nízkou spotřebou a perfektně vyladěný iOS.

Nejzajímavější číslo však najdeme u iPhonu XR, jenž má o něco menší baterku než iPhone Xs Max, konkrétně 2942 mAh. Vzhledem k odladění a menšímu displeji s nižším rozlišením však vydrží ze všech novinek nejdéle.

Ať už je však konečné pořadí jakékoliv, pro nás je důležitá hlavně ta zpráva, že Apple na výdrž telefonů klade velký důraz. Do novinek dává tak velké baterky, jak je to jenom možné. Na nějaký zásadní skok si však budeme muset počkat na revoluci u baterií, která ale stále nepřichází.

Home: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!