imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple campus 2 oficiální jméno apple park

Známe oficiální jméno Apple Campusu 2: Apple Park


Apple vydal oznámení, ve kterém byl vůbec poprvé zmíněn oficiální název nového parku společnosti. Taktéž jsme se z něj dozvěděli, kdy se do něj budou moci nastěhovat první zaměstnanci.

Na posledních záběrech šlo vidět, že se blíží dokončení Apple Campusu 2, neboli od dnešního dne Apple Parku. Celé léto se sice ještě bude pracovat na některých budovách a parcích, nicméně od dubna bude park otevřen starým i novým zaměstnancům; nové zaměstnance začal Apple nabírat v listopadu loňského roku. Přestěhování téměř 12 tisíc zaměstnanců zabere takřka půl roku.

apple campus 2 oficiální jméno apple park

V prohlášení si vzpomněli i na Steva Jobse, kterému by bylo zítra 62 let. Posluchárnu pro 1 000 lidí pojmenovali po něm Steve Jobs Theater. Tato posluchárna bude jedním z nejvýše položených míst celého komplexu a bude z ní tedy malebný výhled na přilehlé parky a hlavní budovu. I samotná posluchárna je opravdu grandiózní: skleněný válec o průměru 50 metrů a vysoký 6 metrů se speciální střechou z karbonových vláken. Steve Jobs Theater bude otevřeno o něco později než samotný park.

Park bude zahrnovat také centrum pro návštěvníky, Apple Store a kavárnu dostupné pro všechny fanoušky. Za to fitness centrum o velikosti 9 300 metrů čtverečních bude určeno pouze zaměstnancům Applu. Kromě toho nebude chybět v komplexu o 175 hektarech 3 km dlouhá stezka na procházky/běhání, palouk, rybník a ovocný sad. A nesmíme zapomenout ani na nesmrtelnou sto let starou stodolu, která bude nicméně umístěna vedle Apple Parku. Před dotěrnými slunečními paprsky bude pracovníky chránit 9 000 stromů.

apple campus 2 oficiální jméno apple park

A to není jediný důvod, proč bude Apple Park zelený: jde o největší budovu na světě, která bude využívat pouze přírodní vzduchovou ventilaci a navíc půjde o jednoho z největších využivatelů solární energie. Veškeré požadavky na elektrickou energii budou zásobovány ze 100% obnovitelných zdrojů.

Ve zbytku prohlášení mluví Tim Cook, Jony Ive a Laurene Powell Jobs trochu o Stevu Jobsovi. Jde v podstatě o ty stejné myšlenky jako v předchozích prohlášeních, tudíž je zde nebudeme jednu po druhé citovat. Klíčovými slovy byly nicméně stále: vize, inovace, inspirace, úspěch, kreativita, design, základní principy, odkaz atd.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.