imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Zneuctění Jonyho Ivea


Zneužití, ponížení, terorizování, mučení – je jedno, jak si nový produkt pojmenujete, ale chudáček designový guru z něj musí mít noční můry. I když on sám jeho existenci vyprovokoval…

Chudák Jony tak dlouho provokoval výrobce příslušenství, až mezi Applem a těmito firmami vypukla válka. V posledních letech byl u každého nového zařízení od Applu kladen důraz zejména na vzhled: tenčí, lehčí, změna provedení loga, Jet Black nebo Space Gray. S tím nemají uživatelé žádný problém, spíš jde o úbytek funkcí a možností, o které kvůli těmto změnám přišli. Jde o drobnosti jako třeba úbytek portů u MacBooku Pro.

Tomuto přístupu však může být brzy konec. Firma Other World Computing (OWC), jež se zaměřuje na výrobu externího příslušenství, spojuje všechna přání a obavy uživatelů Applu do jednoho produktu. Na jednu stranu společnost představila příslušenství pro nové MacBooky Pro, které zařízení dodá 4 TB SSD úložného prostoru (a může být rozšířeno až na 6 TB), má čtečku karet, klasickou USB-A zástrčku a dokonce tu je i gigabitový ethernetový port. Na druhou stranu se z vašeho krásného laptopu stane tlusté monstrum jak z přelomu tisíciletí. Něco jako tohle:

01_jony_ive_and_the_monster
Zde vidíte monstrum jménem OWC DEC.

Víme, že by nikdo neměl zpochybňovat vkus ostatních, ale musíme uznat, že tento kus příslušenství z našeho notebooku neudělá aerodynamičtější kousek. Dokážeme si představit, že by si někdo podobný doplněk koupil do své kanceláře, kde by jej používal během dne, a když by se vrátil zpátky domů, mohl by na celodenní trauma zapomenout a v klidu usnout bez pocitu viny.

Co se však vývojářům OWC DECu musí nechat, je fakt, že si s výrobou dali práci. Podoba příslušenství přesně odpovídá designu nových MacBooků Pro. A to jak po stránce barvy, tak po stránce velikosti. I když jde o slušně tlusté zařízení, není to kvůli špatnému měření. Největším problémem není ani tak velikost, jako spíš to, jak disproporčně laptop a vše na něm potom vypadá. Nahoře stále zůstává tenoučký počítač, který s monstrózním spodkem jaksi neladí. Společnost uvádí, že nový MacBook Pro s příslušenstvím nepřesahuje šířku MacBooku Pro z roku 2012 (ten měl 2,41 cm).

02_jony_ive_and_the_monster

Důvodem vzniku zařízení však nebyl pouze poslední výsledek práce Jonyho Ivea a jeho týmu. Larry O’Connor prozradil, že firma na tomto produktu pracuje již dlouhá léta:

Tento koncept jsme vyvíjeli přes tři roky a myslíme, že je perfektní čas na představení tohoto přelomového produktu.

Společnost již dříve vytvořila několik řešení problému s nedostatkem portů. Nedávno například jako jedna z prvních na trhu vydala adaptér kompatibilní s Thunderboltem 3. Má 13 různých portů, z čehož je pět z nich klasických USB-A.

03_jony_ive_and_the_monster

Firma slíbila, že se DEC dostane na pulty obchodů na jaře 2017, ohledně ceny nebo dostupnosti však nevydala žádné podrobnější informace.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!