imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Zpomalování iOS kvůli baterii půjde v budoucnu vypnout


Tim Cook v rozhovoru pro ABC News prozradil, že jde o jistou věc. Vedle toho se v blízké budoucnosti dočkáme updatu, díky němuž lépe uvidíme aktuální stav naší baterky.

Asi nemusíme dlouze představovat, co se nedávno kolem Applu dělo. Jen ve zkratce – Apple u telefonů, u nichž počet cyklů nabití telefonu přesáhl bezpečnou míru, začal snižovat výkon, aby se zařízení samovolně během používání nevypínalo.

Podle nás jde o správné řešení, které uživateli zásadně pomůže. Zařízení s omezeným maximálním výkonem je stále mnohem lepší než to, jež se samo čas od času restartuje. Navíc úprava výkonu se týká skutečně jen několika vysoce náročných akcí, většina uživatelů si tak změny vůbec nevšimne. Jedinou chybou Applu bylo to, že o tomto faktu své zákazníky správně neinformoval.

Respektive o tom neinformoval vůbec. Nová správa výkonu přišla již před rokem s iOS 10.2.1. V seznamu informací o změnách byla jen nic neříkající větička o úpravě správy systému energie. Že se na to přišlo až o rok později jasně ukazuje, jak malé skupiny uživatelů se omezení několika procesů skutečně týká. Přesto se opět vytahovala problematika plánovaného zastarávání, což se nakonec naštěstí vyvrátilo.

Apple se od té doby omluvil a nabídl zlevněnou výměnu baterie, čímž dochází k odstranění veškerých omezení. Tim Cook navíc v rozhovoru pro ABC News informoval o dalších krocích Applu:

Taky se chystáme… tak nejdřív v prvním updatu uděláme pro lidi mnohem jednodušší sledovat aktuální stav životnosti své baterie. Je to velice, velice transparentní. […] a budeme uživatele informovat o snížení výkonu do nějaké míry, aby se předešlo neočekávaným restartům zařízení. A když bude chtít, může si toto nastavení vypnout.

Jde ze strany Applu o relativně překvapivý krok. Do teď podobné otázky řešil za uživatele a nedával v tomto směru příliš volnosti. Nesmíme totiž zapomínat na fakt, že právě podobná zařízení přispívají k celkovému uživatelskému zážitku na iOS, který patří na mobilním trhu k absolutní špičce.

Otázka je však jasná – vy si omezení výkonu vypnete, nebo se raději vyhnete samovolnému restartování?

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.