imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

icloud

Zprávy v iCloudu – co byste měli vědět


Apple vydal včera večer iOS 11.4. Jednou z největších novinek je dlouho očekávaná synchronizace zpráv v iCloudu. V článku si vysvětlíme, k čemu je to dobré, jak funkci aktivovat a co důležitého byste měli vědět.

Apple si dal s některými funkcemi opravdu načas. První verze iOS 11 byla vydána přesně před rokem a mezi oznámenými funkcemi byla i synchronizace zpráv v iCloudu.

Během poslední WWDC jsme si mysleli, jak je celá tato funkce triviální a nechápali jsme, proč ještě není dostupná. Zejména z toho důvodu, že posbírat řádky textu a pár obrázků a přenést je na cloud se nezdá jako žádný těžký úkol. Opak je pravdou. Nyní je čekání  u konce. Pojďme se na funkci podívat!

zpráva

O co jde?

Přesně to vystihuje název. Automatická synchronizace zpráv do iCloudu. Stejně jako v případě fotografií, hesel a kontaktů. Po nastavení nového zařízení a přihlášení byste tak měli vidět celou vaši historii zpráv. Na cloud se ukládají také přílohy a díky tomu můžete ušetřit značné množství místa. Synchronizované budou samozřejmě všechna vaše zařízení.  Pokud smažete něco na jednom, daná věc zmizí i z ostatních. Očividně se jedná o velmi užitečnou funkci a není divu, že po ní mnoho lidí tak lačnilo.

Jak ji nastavit?

Naprosto jednoduše. Na jakémkoliv iOS zařízení s verzí systému 11.4:

  • otevřete Nastavení,
  • tapněte na menu pod svým jménem,
  • zvolte iCloud,
  • povolte možnost Zprávy.
icloud

Funkce je dostupná pouze při aktivované dvoufaktorové autentizaci, jelikož ukládá citlivé informace. Pokud dvoufaktorovou autentizaci aktivovanou nemáte, můžete si ji nastavit přes průvodce nastavením.

To je vše. Vše ostatní funguje automaticky. Po otevření zpráv uvidíte na spodní straně displeje aplikaci nahrávající veškerý obsah na iCloud. Zařízení se vás kvůli tomu zeptá na wifi připojení a zdroj napájení. Nezapomeňte funkci povolit na všech svých zařízeních.

A co Mac?

Mac má prozatím zřejmě smůlu. Celý večer jsme se snažili najít menu zmíněné v oficiálním manuálu Applu. Bezúspěšně. Poté jsme se dočetli, že nová funkce není dostupná v nejnovější veřejné verzi macOS High Sierra 10.13.4., ale v beta verzi 10.13.5. Široká veřejnost se tedy k funkci dostane po oficiálním vydání nové verze macOS. Snad to nebude moc dlouho trvat.

icloud

Pokud tedy máte Mac a pouze jedno iOS zařízení, žádné velké změny nepocítíte.

Jediným problémem nejnovější iMessage je chyba, kvůli které se zprávy zobrazují poměrně chaoticky bez seřazení podle času. Doufejme, že macOS 10.13.5 vyjde co nevidět a tato chybka bude nadobro zapomenuta.

Nicméně zde ještě nastavení pro macOS:

  • otevřete Nastavení aplikace Zprávy,
  • klikněte na účty,
  • aktivujte možnost Povolit zprávy v iCloud.
icloud

Pokud funkci aktivujete nejdříve na některém iOS zařízení, vyskočí vám na Macu zpráva s výzvou funkci aktivovat i zde.

Jak ji vypnout?

Pokud se vám tato excelentní funkce nezamlouvá, můžete si ji samozřejmě vypnout. Stačí postupovat podle návodů a funkce pod patřičnými menu deaktivovat.

Smazal jsem vlákno se zprávami, zmizí ze všech mých zařízení?

Bohužel nemůžeme tuto možnost otestovat, ale podle prvních ohlasů nezmizí. Pokud jste smazali nějaký chat na svém iOS zařízení ještě před tímto nastavením, musíme říct, že z ostatních zařízení by zmizet nemělo. Během synchronizace se slučují různá iMessage vlákna. Pokud ovšem něco smažete po synchronizaci, dojde ke smazání na všech vašich zařízeních.

Tolik o funkci zprávy v iCloudu. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích. Rádi vám s vašimi problémy pomůžeme.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.