imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ztráta versus krádež telefonu: co je pravděpodobnější?


Podle nedávné analýzy je pravděpodobnější, že svůj telefon založíme doma, než že se staneme obětí krádeže nebo loupeže.

Víceúčelová platforma Prey vyvíjí aplikace pro řešení sledování krádeží pro notebooky, tablety a mobilní telefony, využívá je více než 8 milionů lidí po celém světě. Společnost působí v odvětví sledování krádeží a zařízení již 10 let. Proto se rozhodli, že zveřejní podrobnou analýzu této problematiky.

Na základě příběhů, které uživatelé sdíleli s Prey, společnost vybrala 829 podrobných popisů ztráty nebo krádeže a našla typické vzorky. Celkově se jim podařilo vytvořit docela zajímavý dokument, který zvyšuje povědomí o celé problematice.

Společnost identifikovala celkem 6 typických případů z celého vzorku: ztráta (založení), kapesní krádež, krádež, loupež, vykradení auta, vykradení obchodu. Začněme od začátku, největší objev Prey podle zprávy je docela jednoduchý:

Lidé ve většině případů své telefony prostě ztratí.

Jak vyplývá ze zprávy, jsme svými největšími nepřáteli. V 69,12 % případů došlo ke ztrátě telefonu chybou uživatele, zatímco krádež se stala pouze ve 30,88 % případů. Určitě si pro svá zařízení najděte doma jedno bezpečné místo. Svým zařízením bychom měli věnovat pozornost i na ulici, ve veřejné dopravě, ve škole nebo v kanceláři. Nenechte se ukolébat pohodlím: na těch místech, kde se cítíme pohodlně, máme tendenci věnovat méně pozornosti, a proto se problémy často stávají doma. I když máme oprávněný pocit bezpečí: ve srovnání s jinými částmi světa je na evropských ulicích klid.

Prey také odhalil ta místa, kde se jednotlivé případy nejčastěji stávají. V případě ztráty (založení) je na vině nejčastěji náš domov, ale dávejte si pozor i na dalších místech:

V případě krádeže jsou nejčastější problematická místa: pochopitelně veřejná doprava a ulice, ale velkým zklamáním jsou škola a kancelář.

Pokud jde o loupeže, více než polovinu tvoří domácnosti a loupežná přepadení na ulici.

I v tak závažném a důležitém tématu je možné najít zábavnější příběhy. Kolegové z Prey vybrali následující anekdoty:

  • Opilý uživatel nechal svůj telefon v chladničce po návratu z baru (lol)
  • Ex-zaměstnanec fingoval smrt a vzal firemní notebook (wow)
  • Student střední školy ukradl telefon učitelovi (zajímalo by mě, co následovalo…)
  • Rozhněvaný kamarád hodil telefon přes plot (dávejte pozor na své telefony při grilování!)

Každý by si měl vyvodit svůj vlastní závěr, ale jedno by mělo být zde zdůrazněno: prosím dávejte pozor na svá zařízení, protože pojištění se nevztahuje na případ, kdy jej ztratíte/založíte. Předtím jsme aplikaci Prey neznali, ale teď ji určitě vyzkoušíme a, pokud se ukáže, že je lepší než Find my iPhone, představíme ji i vám.

Ztratili jste někdy svůj telefon? A jak jste se cítili?

Zdroj: blog Prey

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.